(6.07.2021) Zwiedzanie wystawy „Szancer, wyobraź sobie!” z tłumaczem PJM

Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci na fantastyczną i niepowtarzalną wystawę „Szancer, wyobraź sobie!”, która odbędzie się 6.07 w godzinach 11.00-12.00. W wystawie mogą wziąć udział dzieci niesłyszące i słabo słyszące, gdyż towarzyszyć im będzie tłumacz PJM (polskiego języka migowego).  Wydarzenie jest BEZPŁATNE.  Obowiązują zapisy.

Zapewne wielu z Was dobrze zna książki Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Akademię Pana Kleksa, baśnie Andersena, Dziadka do Orzechów. Bez Szancera nie wiedzielibyśmy jak wyglądałaby Calineczka czy Pinokio! To właśnie Jan Marcin Szancer, ilustrator polsko – żydowskiego pochodzenia, tworzył przepiękne obrazki do tych oraz wielu innych pozycji i przenosił nas w magiczny, baśniowy świat. Oprócz tego pisał także bajki i felietony, był reżyserem i scenografem teatralnym oraz filmowym.

Na wystawie w Żydowskim Muzeum organizatorzy wykorzystując wielobarwne postacie i bajkowe ilustracje Szancera przenoszą nas w cudowny świat, gdzie będziemy musieli skorzystać z tego, co ma tak zagadkowe, ale i ogromnie ważne znaczenie – wyobraźni! Czymże byłby świat dziecka, czy nawet dorosłego bez tej niesamowitej części ludzkiego mózgu, dzięki której jesteśmy w stanie przenieść się na drugi koniec świata zamykając jedynie oczy, czy wyobrazić sobie, że jesteśmy jakimś super bohaterem i posiadamy niezwykła moc? Jan Szancer zapewne nie raz sam musiał zdać się na wyobraźnię marząc o lepszym jutrze, o bardziej przychylnym losie podczas II Wojny Światowej, czy przebywając w obozie przejściowym. Tak też organizatorzy wystawy chcą zachęcić młodego odbiorcę, aby przybliżyć biografię wspaniałego ilustratora. Na wystawie każdy aktywnie może zwiedzać, czyli poczuć się jak autor, postać z bajki czy aktor grający na scenie! A jeśliby tak zawiesić swoje życzenie na drzewie życzeń? Uczestniczyć w teatrze cieni? Przyjrzeć się ścianie niewidocznych strachów czy też wejść do bajkowej szafy z… podwójnym dnem? Przyjdźcie sami i sprawdźcie, a na pewno nie pożałujecie!

Oczywiście cały pobyt w Muzeum z zachowaniem standardów epidemiologicznych i procedur bezpieczeństwa.

KIEDY: 06.07.2021r godz: 11.00-12.00

GDZIE: ul. Dajwór 18, Kraków (przystanek tramwajowy „MIODOWA”)

REZERWACJE: rezerwacje@festiwalliteraturydzieciecej.pl

LIMIT MIEJSC: 20

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu „Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021. 

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram