(5.07.2021) Zwiedzanie Bajki Pana Kleksa z tłumaczem PJM

„Ja Wam po prostu pootwieram głowy i naleję do nich oleju. Nigdzie chyba chłopcy nie uczą się tak chętnie jak w Akademii Pana Kleksa. Przede wszystkim nigdy nie wiadomo, co Pan Keks danego dnia wymyśli, a po wtóre – wszystko, czego się uczymy, jest ogromnie ciekawe i zabawne.” – jak dobrze większość z nas pamięta ten sławny cytat.

Czymże byłoby dzieciństwo bez przeczytania Akademii Pana Kleksa, czy bez oglądania filmów o nim! Na podstawie tej właśnie książki Jana Brzechwy powstała Bajka Pana Kleksa w Katowicach – projekt przestrzeni interaktywnej czyli nietypowe miejsce na mapie będące pierwszą w Polsce Wytwórnią Kultury, Nauki i Zabawy. Mnóstwo łamigłówek, zagadek i niesamowitych eksperymentów, 8 stref tematycznych nawiązujących do przygód Pana Kleksa, a przede wszystkim wspaniała zabawa połączona z nauką – to wszystko czeka na nas w tym fantastycznym miejscu, dzięki któremu rozwiniemy świat fantazji, wyobraźni i chęć odkrywania świata. Poprzez twórcze eksperymentowanie możemy spędzić wspaniały czas również na nauce, w końcu i ona wcale nie musi być nudna. Możemy pobudzić naszą kreatywność, nieszablonowe myślenie, rozwinąć różne metody poszukiwania rozwiązań napotkanych trudności, a umiejętności te na pewno przydadzą się w szkolnych ławkach. Kraina Szpaka Mateusza (zajęcia kulinarne, artystyczne, ruchowe), Królestwo Bajdocji (nauka geografii, wiązanie węzłów), Planeta Fantazja (przybliżenie wiedzy o kosmosie), Ostatni Rezerwat Przyrody (przedstawienie ciekawego świata zwierząt i roślin) – te i wiele innych podstref tematycznych już na Was czekają!

Zapraszamy gorąco dzieci głuche  z opiekunami (zapewniony tłumacz PJM) dnia 5.07.2021 w godzinach 10.00 – 12.30 do Bajki Pana Kleksa w Katowicach. Czeka na Was niesamowita zabawa, moc eksperymentów i niezapomniana przygoda!

KIEDY: 05.07.2021r godz.: 10.00-12.30

GDZIE: ul. Porcelanowa 23, Katowice

REZERWACJE: rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

LIMIT MIEJSC: 20

WSTĘP: BEZPŁATNY

Wydarzenie zorganizowane w ramach projektu „Ojce i Dziatki- festiwal dostępny dla każdego dziecka” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Kultura dostępna 2021. 

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram