Wystawa „Mała książka – wielka sztuka”. Ilustracje Emilii Dziubak z książki „Wnuczka antykwariusza” (19.09-04.10 w Lublinie)


Gdzie i kiedy:

LUBLIN – 19.09 – 04.10.2023 – Dom Słów, ul. Żmigród 1


Nasze korzenie sięgają głęboko w historię naszych rodzin. Jeśli ją poznamy, będzie nam znacznie łatwiej zrozumieć siebie i odnaleźć swoje miejsce w świecie.

W antykwariacie dziadka Gabrysi znajduje się wiele niecodziennych przedmiotów, znacznie starszych niż niejeden z Was! Każdy z nich jest wyjątkowy, bo przechowuje pamięć o minionych czasach –zabiera nas w podróż do przeszłości i opowiada zapominane losy naszych przodków.

Przekazywane z pokolenia na pokolenie pamiątki i rodzinne opowieści są naszym dziedzictwem, z którego możemy obficie czerpać, jeśli tylko pozwolimy im do nas przemówić. Do tego właśnie zachęca książka Wnuczka antykwariusza, z której pochodzą niezwykłe ilustracje Emilii Dziubak prezentowane na tej wystawie. Autorką tej poruszającej opowieści jest znakomita pisarka, której książki pokochały już tysiące młodych czytelników – Justyna Bednarek.

Książka będzie mieć swoją premierę jesienią 2023 r. i trafi do wszystkich pierwszoklasistów w Polsce w ramach kampanii Instytutu Książki ,,Mała książka – wielki człowiek”.

Zachęcamy Was do wnikliwego przyjrzenia się każdej ilustracji, zanurzenia się w kolorach, szczegółach i ukrytych znaczeniach. Może i Was te obrazy zainspirują do odszukania rodzinnych pamiątek i opowiedzenia zapomnianych historii?

Emilia Dziubak – ilustratorka i autorka książek dla dzieci. W 2010 roku ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt książek wydanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. Za swoją twórczość była wielokrotnie doceniana najważniejszymi nagrodami branżowymi.

***

Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. W ramach kampanii rocznie blisko milion dzieci – noworodków, przedszkolaków, pierwszoklasistów – otrzymuje wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze.

Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Więcej informacji na: www.wielki-czlowiek.pl

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram