Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu działa od 1922 roku. Od ponad dwudziestu lat mieści się w zabytkowym XIX-wiecznym budynku w stylu willowym, co nadaje jej niepowtarzalny klimat i charakter. Księgozbiór rozlokowany jest w 12 placówkach na terenie całego miasta (Biblioteka Główna i filie). Z naszych zbiorów korzysta ponad 24 tysiące czytelników. Łączymy tradycyjne zbiory z nowoczesnymi technologiami, rozwijając Radomską Bibliotekę Cyfrową oraz gromadząc duży zbiór audiobooków.

Prowadzimy także szeroką działalność z zakresu promocji czytelnictwa. Rokrocznie organizujemy kilkaset imprez kierowanych do różnych grup wiekowych i środowiskowych. Od ponad 40 lat sztandarową imprezą jest Radomska Wiosna Literacka. Scalamy środowisko lokalne, organizując m.in. Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych, podczas których przyznawana jest Nagroda Literacka Miasta Radomia.

Skupiamy się także na najmłodszych czytelnikach, a w bogatej ofercie mamy cykliczne imprezy czytelnicze (np. Biblioteczne Bajanie, Pokój Pełen Opowieści), z czego najbardziej atrakcyjną jest od 11 lat Noc z Andersenem. Radomska książnica to miejsce przyjazne mieszkańcom, katalizator działań twórczych i magiczny azyl dla miłośników książek.

 

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
 • Miasto
 • Kategoria
 • Adres
  marsz. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom
 • Telefon
  48 362 67 35
 • Email
  biblioteka@mbpradom.pl
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram