Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy

Siedziba główna Biblioteki Publicznej znajduje się na ul. Kolegiackiej 3. Jest czynna 6 dni w tygodniu (również w soboty). Na tarasie przed budynkiem umiejscowiono wrzutnię, gdzie codziennie i przez całą dobę można zostawiać wcześniej wypożyczone książki z księgozbioru „Kolegiacka”.

Gry i muzyka w ofercie biblioteki

Oprócz książek, filmów i audiobooków w Bibliotece na Kolegiackiej można również wypożyczać gry planszowe i muzykę. Gry są udostępniane na tydzień, za kaucją, na podstawie specjalnego regulaminu. Muzyka wypożyczana jest na dwa tygodnie.

Literatura w językach obcych

W zbiorach Biblioteki Wilanowskiej można znaleźć literaturę w językach: włoskim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim, niemieckim i oczywiście angielskim, a także audiobooki po angielsku. Biblioteka dysponuje również prenumeratą trzech zagranicznych czasopism: „New Yorker”, „Guardian Weekly” i „Time”. Placówka zapewnia dostęp do e-learningowych kursów językowych oraz czytelni ebooków Legimi.

Kącik cichej nauki to miejsce, w którym można spokojnie popracować czy też zagłębić się w lekturę książek.

Warunki architektoniczne

Budynek spełnia wszystkie wymagania dla osób niepełnosprawnych: wjazd do budynku oraz wewnątrz bez barier (bez  progów), winda, toaleta dla niepełnosprawnych. Brak oznakowania dla osób niedowidzących.

Zdjęcia
Informacje o Miejscu
  • Miasto
  • Kategoria
  • Adres
    Biblioteka Główna (Wypożyczalnia 52) ul. Kolegiacka 3
  • Telefon
    22 423 57 55
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram