Jest doktorantką na Wydziale Grafiki i Komunikacji Wizualnej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Kiedy nie czyta książek – projektuje i ilustruje książki, bierze udział w wystawach i konkursach oraz organizuje warsztaty dla dzieci i młodzieży.

W 2015 roku Joanna zajęła III miejsce w konkursie Wydawnictwa Widnokrąg na ilustracje do polsko-francuskiej książki „Bajki” La Fontaine’a. Jej ilustracje zostały opublikowane w książce, która otrzymała później nominację graficzną w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2015.W tym samym roku Joanna zajęła I miejsce w konkursie „Ulica Themersonów” organizowanym przez Płocką Galerię Sztuki, a także otrzymała wyróżnienie w konkursie „Trzy/Mam/Książki” organizowanym przez Instytut Książki.

Projekt konkursowy „Raz, dwa, trzy” wydało Wydawnictwo Widnokrąg. Joanna otrzymała nominację graficzną w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2016 za autorską książkę obrazkową „Raz, DWA, trzy – słyszymy”. Trzecia część tego projektu – książka „Raz, dwa, TRZY – mówimy” otrzymała nominację do Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego dla Najlepszej Polskiej Książki dla Dzieci 2016. Cała seria została nagrodzona w IX Konkursie Literatury Dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej i wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej.

Joanna współpracuje też z wydawnictwem Oculino, które dba o rozwój i rehabilitację wzroku najmłodszych czytelników.

(Opis i zdjęcie pochodzą z: https://www.wydawnictwo-widnokrag.pl/kategoria/autorzy/joanna-bartosik/)

Udostępnij informację o Gościu
Informacje o gościu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram