KONCERT FINAŁOWY – “Przyjaciel, którego nie było” w NOSPR w Katowicach


Gdzie i kiedy:

KATOWICE – 27.08.2023, godz. 16:00-17:30 – NOSPR, Plac Wojciecha Kilara 1, Sala Kameralna


Rezerwacja – https://www.interankiety.pl/f/7PymOYXP (od 4 sierpnia)


Bajka muzyczna „Przyjaciel, którego nie było”, oparta na opowiadaniu „Lucjan. Lew, jakiego nie było” Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Wydarzenie jest owocem współpracy między NOSPR a Fundacją ING Dzieciom. Historia głównej bohaterki pomaga najmłodszym skonfrontować się z emocjami towarzyszącymi im w doświadczaniu życia, zwłaszcza w jego najtrudniejszych momentach. Adaptacja fabuły na potrzeby muzycznego przedstawienia to wspólny krok podjęty przez NOSPR oraz Fundację ING Dzieciom w celu tworzenia wartościowych i społecznie zaangażowanych produkcji dla dzieci oraz ich rodzin. Premiera odbędzie się w Sali kameralnej NOSPR, a udział w niej będzie nieodpłatny, dzięki finansowemu wsparciu Fundacji ING Dzieciom.

Książka “Lucjan. Lew, jakiego nie było” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel została wydana w 2005 roku z inicjatywy ING Banku Śląskiego. Premiera rozpoczęła program “W towarzystwie lwa”, który swoim zasięgiem objął szpitale dziecięce w całym kraju i opierał się na dobroczynnym wpływie bajkoterapii na dzieci przeżywające trudności związane z chorobą. W osiemnaście lat po premierze książka wciąż pomaga dzieciom, co pokazuje jej uniwersalny i ponadczasowy charakter – mówi Joanna Dymna-Oszek, Dyrektor Biura Zarządu ING Banku Śląskiego, Prezes Fundacji ING Dzieciom.

Za realizację przedstawienia odpowiada duet reżysersko-dramaturgiczny Sławomir Szczurek i  Grzegorz Górny, który w swoich pracach podejmuje ważne społecznie tematy. Twórcy wspólnie zadebiutowali spektaklem „Posągowa” inspirowanym historią francuskiej rzeźbiarki Camille Claudel, odważnie poruszając temat zdrowia psychicznego. Autorem tekstu adaptacji opowiadania jest Grzegorz Górny, którego dramat „Ojcze mój” znalazł się pośród 40 tytułów zakwalifikowanych do drugiego etapu tegorocznej Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Czy zdarzyło Wam się być niezadowolonymi z prezentu, jaki otrzymaliście? Czy rozczarowanie bardziej dotyka obdarowanego, obdarowującego czy podważa wartość samego podarunku? Przyjaźń nie jest ofiarowana nikomu raz na zawsze. Zmienia się i dojrzewa. Rodzi się w bólach niczym stałe zęby. Bohaterowie spektaklu familijnego „Przyjaciel, którego nie było” przemierzą ze sobą niezwykłą drogę, a początek ich znajomości nie będzie należał do udanych. Czy towarzyszące pierwszemu kontaktowi niedocenienie kogoś może przerodzić się w  wartościową przyjaźń, której nie będą w stanie zachwiać wspólne, nawet niełatwe doświadczenia? Zapraszamy w pełną humoru i nieprzewidzianych zwrotów akcji muzyczną podróż w kierunku przyjaźni, jakiej nie było – opowiada Sławomir Szczurek.

Wykonawcy

  • Adaptacja tekstu i dramaturgia: Grzegorz Górny
  • Reżyseria: Sławomir Szczurek
  • Obsada: Agnieszka Kijewska (Hania), Michał Wójtowicz (Lew)
  • Muzyka na żywo: Tomasz Herisz (instrumenty perkusyjne), Anna Scheller (harfa), Przemysław Scheller (elektronika)
  • Multimedia: Marcin Salwin

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można rezerwować za pośrednictwem poniższego formularza od 4 sierpnia 2023r. od godz. 10.00.

Rezerwacja – https://www.interankiety.pl/f/7PymOYXP

error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram