Rezerwacje przyjmujemy od 1 czerwca br.

Miejsce: Muzeum Powstania Warszawskiego
Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Asiunia” z cyklu „Wojny dorosłych – historie dzieci”, którego pomysłodawcą jest Muzeum Powstania Warszawskiego.
Seria „Wojny dorosłych – historie dzieci” to niezwykłe opowieści, napisane przez znakomitych autorów z perspektywy dzieci. Uczą nie tylko historii, ale też szacunku – rozwijają empatię i odpowiedzialność.
W sali Małego Powstańca po raz pierwszy będzie można zobaczyć wystawę „Abecadło” Iwony Chmielewskiej, stworzoną do książki pod tym samym tytułem. Publikacja jest kontynuacją projektu bookstartowego Instytutu Książki, w którym wszystkie dzieci – w określonym przedziale wiekowym – otrzymują literackie upominki po odwiedzeniu biblioteki.

Młody odkrywco ciekawych historii!
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wyglądała Warszawa, zanim się urodziłeś? W czasie wojny? W co bawiły się dzieci, gdy nie mogły swobodnie biegać po parkach? Czy czasem bały się, a może były ciekawe spraw, o których rodzice niezbyt chętnie mówili?
Przenieś się z nami w czasie. Poznaj historię niezwykłych dzieci, a przede wszystkim pewnej dziewczynki – Asiuni.
Mamy też niespodziankę – Asiunia spotka się z Wami osobiście, bo bohaterką książki jest nie kto inny, a sama Joanna Papuzińska, autorka wielu wspaniałych książek dla dzieci.
Zaprosimy Cię do zabawy godnej prawdziwych detektywów, takich, którzy tropią litery alfabetu. Znasz abecadło? Na pewno! Ale takiego jeszcze nie widziałeś!
To nie wszystko!
Po spotkaniu zapraszamy wszystkich na specjalne zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zobaczymy prawdziwy samolot, spróbujemy rozszyfrować ukryte wiadomości, a to dopiero początek atrakcji!
Gotowy na podróż w przeszłość? Nasz wehikuł czasu już czeka.

Miejsce: Muzeum Etnograficzne
Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Dwóch tak znakomitych autorów dla dzieci w jednym miejscu nie spotyka się często!
Ogromnie cieszymy się, że możemy zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie, które – mamy nadzieję – stanie się pretekstem do międzypokoleniowych wspomnień i odkrywania rodzinnych historii. Inspiracją dla nas były książki z serii „Kiedy byłam mała, kiedy byłem mały”, w których znani autorzy sięgają do wspomnień swojego dzieciństwa.
Mamy nadzieję, że spotkanie będzie ciekawym uzupełnieniem znakomitego projektu „Dzieciństwo”, realizowanego przez Muzeum, jak również dopełnieniem aktualnych wystaw.

Młody odkrywco ciekawych historii!
Czy znasz książki Pana Grzegorza Kasdepke i Pani Joanny Olech? Zajrzyj na półkę, z pewnością jest ich tam wiele, bo to bardzo, ale to bardzo znani polscy autorzy dla dzieci.
Na spotkaniach z czytelnikami zwykle odpowiadają na wiele okropnie trudnych pytań dotyczących swoich książek, ale my tym razem zapytamy ich, jakimi byli dziećmi!!!
Czy zawsze odrabiali zadania, czy brudzili ubrania i jakie lubili słodycze?
Uważasz, że to za proste pytania? Świetnie. Mamy dla Ciebie wyzwanie: wymyśl najtrudniejsze, najśmieszniejsze i najdłuższe pytanie. Przyjdź i sam zadaj je autorom lub przekaż je osobie prowadzącej, a potem trzymaj się mocno za brzuch, by nie pękł ze śmiechu, bo może być bardzo, ale to bardzo zabawnie!
Wykorzystaj też okazję i zapytaj rodziców, czy pamiętają, jak sami byli dziećmi :)

Miejsce: Triki Tashka
Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Spotkania z ilustratorami to nie tylko inspiracja do ekspresji twórczej najmłodszych, ale także budowanie więzi emocjonalnej dziecka z książką. Nie są przeznaczone wyłącznie dla uzdolnionych plastycznie dzieci.
Zajęcia mają być przede wszystkim dobrą zabawą, w trakcie której dzieci ćwiczą motorykę małą, koncentrację i ekspresję emocji.

Młody odkrywco ciekawych historii!
Czy lubisz książki z ilustracjami? A czy chciałbyś zobaczyć tak zabawne ilustracje, że nawet dorośli nie są w stanie powstrzymać się od śmiechu?
Co powiesz na to, by ilustrator dorysował kontynuację historii zawartej w książce właśnie według Twojego pomysłu? A może wolałbyś sam to zrobić przy okazji ucząc się rysować zabawne zwierzęta? Obrażoną gęś? Naburmuszonego wilka? Uradowanego dinozaura? To będzie naj naj naj najzabawniejszy warsztat, na jakim byłeś!

Miejsce: Biblioteka Wilanowska
Wiek: 3+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Przedszkolaki poznają świat przez zabawę – nie tylko ten fizyczny wokół nich, którego mogą dotknąć, ale także świat uczuć i emocji.
Proponujemy bardzo radosną zabawę artystyczno-literacką, w której dzieci przekonają się, że czasami własne pragnienia mogą płatać figle, a ich rezultaty potrafią naprawdę zaskoczyć. Warsztat rozwija wyobraźnię maluchów, a poszerzając słownictwo pomaga budować pierwsze narracje.

Młody odkrywco ciekawych historii!
Czy marzysz czasami, aby mieć zwierzaka-przyjaciela – psa, kota, chomika…? A gdyby to był… potężny goryl, który będzie świetnym kompanem w przedszkolu, pomoże w zakupach i obroni przed paskudnym kolegą? A może marzysz o innym równie dziwnym zwierzaku?
Opowiedz nam o tym, a my narysujemy Twoje marzenie!!! Kto wie… czasami narysowane marzenia się spełniają.

Miejsce: Plener czytelniczy – Ogród Saski
Wiek: 10+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Książki jak ta, zwykle młodzież znajduje sama, gdyby jednak miała zostać niezauważona, byłaby to ogromna szkoda.
W fabułę fantasy wplecione zostały problemy, z którymi zmagają się wszyscy młodzi ludzie, między innymi takie jak: potrzeba akceptacji rówieśniczej, podejmowanie działań na pograniczu tego, co zabronione oraz własne tajemnice i ich konsekwencje.

Młody czytelniku!
Czy czujesz, że chciałbyś już być dorosły? Że starsze rodzeństwo ma znacznie łatwiej, a rodzicom wszystko wolno?
A gdyby ktoś powiedział Ci, że są tabletki na dorosłość? Na pewno nie uwierzyłbyś… A jednak… ;) Jeśli chcesz poznać całą historię, a dodatkowo myślisz o prowadzeniu bloga, który stałby się najpopularniejszy w szkole, zapraszamy serdecznie.

Miejsce: Plener czytelniczy – Ogród Saski
Wiek: 10+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Książki takie jak te, które pisze Katarzyna Ryrych, powinny być polecane w szkołach, bo pomagają starszym zmierzyć się z poważnymi tematami zanim staną się problemami, a jak Pani Kasia sama pisze, młodzież ma mnóstwo problemów i niestety, nie o wszystkich nam opowie. Niech książki będą ich przewodnikami, gdy my nie możemy.

Młody czytelniku!
Czy masz czasem poczucie, że nikt Cię nie rozumie, a Twoje problemy są przez dorosłych bagatelizowane? Chcemy przedstawić Ci osobę, dla której młodzi ludzie są bardzo ważni – uważnie ich słucha i w swoich książkach stara się odpowiadać na wiele ich problemów. Niektóre tematy poruszane przez Panią Katarzynę są bardzo poważne, ponieważ wie, że z takimi też mierzą się młodzi ludzie.

Miejsce: Muzeum Azji i Pacyfiku
Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Mapy wskazują drogi, przypominają, gdzie jesteśmy, pokazują szerszą perspektywę. Dzięki nim poznajemy nie tylko świat, ale także siebie.
W czasie, gdy zagraniczne wakacje wciąż stoją pod znakiem zapytania, przez kreatywne warsztaty poruszamy kwestie odmiennych kultur, uczymy otwartości i ciekawości świata.

Młody poszukiwaczu przygód!
Czy chciałbyś wyruszyć na niesamowitą wyprawę? W miejsca, które ciężko sobie wyobrazić? My bardzo! Aby przygotować się do takiej przygody, powinniśmy zadbać o odpowiednie mapy. Tak, tak – mapy. Nie żaden GPS, bo są miejsca, gdzie telefon na nic nam się nie przyda. Na szczęście ludzie od dawna pomagali sobie mapami, a miały one naprawdę zaskakujące formy. Wydaje Ci się, że widziałeś mapy? Takich nie widziałeś! Idziemy o zakład!

Miejsce: Plener czytelniczy – Ogród Saski
Wiek: 4+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
To spotkanie nie tylko rozbawi Was do łez, ale pomoże w oswajaniu dziecka z obcymi miejscami, w których spędza noc. Mamy nadzieję, że stanie się też inspiracją do planowania wspólnych podróży, które wcale nie muszą być dalekie. Czasami ogródek dziadków i namiot całkowicie wystarczą, by zbudować fantastyczne wspomnienia.

Młody poszukiwaczu przygód!
Czy nie uważasz, że spanie we własnym łóżku jest nieco nudne? Prawdziwy poszukiwacz przygód spał przynajmniej w kilku innych miejscach: pod namiotem, w hotelu, w przyczepie kempingowej… Takie wakacje to my rozumiemy!
A gdzie Ty spałeś poza swoim łóżkiem? Może u dziadków albo … Łóżko rodziców też się liczy! Przyjdź i nam opowiedz koniecznie, a potem odbierz certyfikat obieżyśpiocha!

Miejsce: Plener czytelniczy – Ogród Saski
Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Los naszej planety leży już nie tylko w naszych rękach, ale w rękach młodego pokolenia. Jeśli chcemy, by świadomie działali na rzecz ekologii każdego dnia, a ich przyzwyczajenia przerodziły się w dobre nawyki dorosłych ludzi, powinniśmy w pozytywnej atmosferze zabawy przekazywać im dobre wzorce. Autorka pokazuje dzieciom, że ekologia to nie nudne obowiązki, ale szansa na zostanie superbohaterem.

Młody bohaterze!
Marzysz czasem, by zostać superbohaterem jak superman? Ratować świat i tych, którzy najbardziej tego potrzebują? Mamy dla Ciebie ważną wiadomość! Ziemia i Ziemianie Cię potrzebują! Na spotkaniu superbohaterów dowiesz się, jakie misje możesz podjąć, by pomóc w ratowaniu planety! Może otrzymasz specjalny znak superbohatera?

Miejsce: Teatr Rampa
Wiek: 7+

Drodzy rodzice, dziadkowie!
Z dumą i radością zapraszamy Was całymi rodzinami na specjalne spotkanie z mistrzem ilustracji, artystą światowej sławy, ambasadorem festiwalu – Józefem Wilkoniem.
Mistrz od przeszło 60 lat tworzy ilustracje do książek, na których wychowuje się trzecie pokolenie. Jest jednym z ostatnich członków Polskiej Szkoły Ilustracji. Dialog międzypokoleniowy, jak ten, jest szczególnie ważny w budowaniu szacunku i poczucia tożsamości dziecka. Spotkaniu będzie towarzyszyła projekcja filmu krótkometrażowego, dzięki któremu zajrzymy do pracowni mistrza. Przygotowaliśmy także specjalną wystawę ilustracji do książki „Leopantera” oraz kreatywne wyzwanie dla dzieci.

Młody odkrywco ciekawych historii!
To spotkanie jest dla wielbicieli panter i tygrysów, a także młodych artystów pióra i pędzla oraz dla tych, którzy po prostu lubią piękne ilustracje, szczególnie te przedstawiające zwierzęta i ciekawe historie z zaskakującym zakończeniem.
Jest też dla tych, którzy lubią wyzwania: Czy potrafisz opowiadać ciekawe historie? A może czasami zdarza się, że patrzysz na ilustrację i wyobrażasz sobie, co mogło się wcześniej i później wydarzyć? Mamy dla Ciebie wyzwanie! Obejrzyj z nami cykl ilustracji mistrza pędzla – Józefa Wilkonia, a potem opowiedz nam wymyśloną przez siebie historię. Zapytamy samego autora prac, co o niej myśli!

Szczegóły Festiwalu
error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram