Rezerwacje przyjmujemy od 15 maja br. pod adresem rezerwacja@festiwalliteraturydzieciecej.pl

!!UWAGA!! W tytule wiadomości prosimy o podanie nazwy miasta, a w treści nazwy wydarzenia, na które chcą się Państwo zapisać.

Aby dokonać rezerwacji indywidualnej niezbędne jest podanie następujących danych:

  • miasto, data oraz nazwa wydarzenia, na które chcą Państwo się zarejestrować,
  • imię, nazwisko oraz wiek dziecka/dzieci,
  • imię, nazwisko oraz numer telefonu opiekuna. (ze względu na międzypokoleniowy charakter wydarzenia przygotowaliśmy niespodzianki, napiszcie nam czy z dzieckiem przybędzie rodzic/ rodzice czy dziadkowie a może przyjdziecie całą rodziną.)

 

UWAGA! Informujemy, że podczas wydarzeń Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej będą wykonywane, a następnie upubliczniane i przetwarzane zdjęcia lub filmy, na których może zostać uchwycony wizerunek osób obecnych.
Biorąc udział w spotkaniu czy wydarzeniu organizowanym lub wspieranym przez Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej, uczestnicy oraz obserwatorzy wyrażają zgodę na upublicznianie i przetwarzanie wizerunków ich i ich dzieci na zdjęciach lub filmach wykonanych podczas wydarzeń w celach promocyjnych Festiwalu. (Dowiedz się więcej >>)

Zawsze dbamy o bezpieczeństwo twoich danych. Mamy dla ciebie kilka informacji z którymi chcemy żebyś zapoznał się przed zapisaniem się na wydarzenie (Dowiedz się więcej >>)

Autor Ilustrator
Ilustrator

Jeśli uważacie, że w Waszej szkole czasem zdarzają się rzeczy niezwykłe, przeczytajcie przygody Antka i jego przyjaciół! Tam zdarzyć się może dosłownie wszystko.
Podczas spotkania mamy zamiar zapytać autora skąd czerpał inspiracje; czyżby bywał w szkole niezbyt grzecznym chłopcem?

Wiek: 7-10

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

Jak się zapisać? >>

To, co można wydobyć z kawałka papieru, zależy wyłącznie od fantazji twórcy czy twórczyni. Taro Miura potrafi z kawałka papieru wyczarować fantastyczne światy zwierząt, ludzi i przedmiotów i od wielu lat inspiruje do tej sztuki również dzieci.

Podczas zajęć dzieci wybiorą papier w ulubionych kolorach, przygotują różne figury geometryczne i wyczarują z nich wspaniałe kolaże. Zabawa będzie oparta na niespodziance: dzieci nie będą na początku wiedziały, jaka postać czy rzecz zostanie stworzona podczas zajęć.

Zapraszamy na warsztaty z Taro Miurą, dzieci w wieku od 5 lat w towarzystwie dorosłych, które będą polegały na tworzeniu kolorowych kolaży.

Taro Miura do Polski przyjedzie w połowie czerwca na zaproszenie Festiwalu Literatury dla Dzieci, Muzeum Manggha i wydawnictwa Tako.

Wiek: 5-8

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo Tako

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

Jak się zapisać? >>

Nic tak nie łączy pokoleń jak muzyka. No to gramy! Muzyczna awantura od Little Richarda do Björk to prawdziwy sprawdzian międzypokoleniowy.

Czy rzeczywiście jest tak, że starsze pokolenie to muzyczni nudziarze? A może dają czadu jak nikt inny. Rozmowa z autorką picturebooka o muzycznych fascynacjach i tradycjach.

Wiek: 11-12

Organizatorzy: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej i wydawnictwo EGMONT

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Pawła II w Opolu

Jak się zapisać? >>

Szczegóły Festiwalu