Czytanie Relacji – Obrona – Romana Romanyshyn i Andriy Lesiv


Wojna, która zmieniła Rondo

Autorzy tekstu i ilustracji: Romana Romanyshyn i Andriy Lesiv

Wydawnictwo: Wydawnictwo Krytyka Polityczna


„Wojna, która zmieniła Rondo” to książka o tym, że wojna nie ma serca i nie rozumie żadnego języka, ale dotyka wszystkich i pozostawia blizny. Ale jeśli zbudujecie razem maszynę światła i mimo wszystko nauczycie się śpiewać, to nawet najdelikatniejsze stworzenia będą w stanie przetrwać i wygrać. Książka jest okazją do przemyślanej rozmowy z dziećmi (lub z samym sobą) o tym, co dzieje się dzisiaj w kraju lub w innym miejscu na świecie. Napisana jest w formie magicznej opowieści, zawsze pozostawiającej miejsce na nadzieję i optymizm.

Na uwagę zasługuje oprawa graficzna książki, stworzona w uniwersalnym języku symboli. Autorzy uważają, że jest to język zrozumiały w każdym kraju. Dzięki niesamowitym ilustracjom, książka raczej nie pozostawi nikogo obojętnym. Wojna nie pozostanie niezauważona. Dotknie wszystkich. Wojna jednoczy zupełnie różnych ludzi. Książka zachęca, by z nią walczyć i chronić tych, których kochamy.

Війна, що змінила Рондо

Автори тексту та ілюстрацій: Романа Романишин та Андрій Лесів

Видавництво: Видавництво Старого Лева


«Війна, що змінила Рондо» – це книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світла і навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти. А ще ця книга – це привід для вдумливої розмови з дітьми (або й зі собою) про те, що діється нині в країні чи й деінде у світі, у форматі чарівної історії, яка завжди залишає місце для надії та оптимізму.

Ця книга-картинка, книга подія дуже графічна. Вона створена універсальною мовою символів. Автори хотіли, щоб вона була зрозумілою в будь-якій країні. Завдяки неймовірним ілюстраціям книга навряд чи залишить когось байдужим. Війна не проходить непоміченою. Вона торкнулася кожного. Війна об’єднує абсолютно різних осіб на боротьбу з нею і на захист тих, кого ми любимо.


error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram