Czytanie Relacji – Akceptacja – Oksana Draczkowska


Króliczek i jego odważna matka

Autor tekstu і ilustracji: Oksana Drachkowska

Wydawnictwo: Czarna Owca


Książka Oksany Drachkowskiej to autobiograficzna opowieść dla dzieci o sobie i jej synu Nazarku, który niestety jest dzieckiem niepełnosprawnym od urodzenia i nie może chodzić. Każdego dnia mama Oksana walczy o lepszą przyszłość dla wszystkich wyjątkowych ludzi i dla swojego syna Nazarka. Bajka opowiada dzieciom, że nie wszyscy ludzie są tacy sami, ale wszyscy są równi, że nie należy się poddawać, kiedy jest trudno. Uczy, jak się trzymać, kiedy siły odchodzą i jak żyć na tym świecie, który jest głównie dla zdrowych ludzi i jak ludzie powinni akceptować i pomagać osobom niepełnosprawnym w adaptacji.

Opowieść jest bardzo lekka, ciekawa i kolorowa. Ilustracje stworzyła autorka tekstu, która sama przeżywa podobną sytuację i nie poddała się rozpaczy, więc możemy powiedzieć, że te obrazy pochodzą z głębi serca. Dodatkowo wywołują uśmiech i nadzieję.

Młodzi czytelnicy bajki widzą bohaterów w rodzicach, którzy pomagają i kochają go takim, jakim jest. Młodzi czytelnicy widzą braci i siostry Króliczka, jego szkolnych przyjaciół. Wszyscy bawią się z bohaterem, nie wykluczając go z powodu jego niepełnosprawności.

Зайчик-нестрибайчик та його смілива мама

Автор тексту та ілюстрацій: Оксана Драчковська

Видавництво: Чорні вівці


Книжка Оксани Драчковської – автобіографічна історія-казка для дітей про себе та свого синочка Назарка, який, на жаль, із самого народження є дитиною з інвалідністю і не може ходити. Мама Оксана щодня веде боротьбу за краще майбутнє для всіх особливих людей і для свого сина  Назарка. Казка розповідає діткам, що не всі люди однакові, але всі рівні, що не варто здаватися, коли важко, як триматися, коли сил не залишається і як жити в цьому світі, який, здебільшого, призначений для звичайних людей і як звичайні люди мають прийняти і допомагати людині з інвалідністю адаптуватись і жити в цьому світі. Казка дуже легка, цікава та кольорова, адже ілюстрації створила авторка тексту, тож пропустила їх через своє серце, вони дарують усмішку та надію.

Маленькі читачі казки бачать поруч з героєм батьків, які допомагають і люблять його таким як він є. Маленькі читачі бачать братиків і сестричок Зайчика, його шкільних друзів. І всі вони граються з героєм на рівних, не виокремлюючи його через інвалідність.


error

Obserwujcie nas i subskrubujcie nasze kanały :)

YouTube
YouTube
Instagram